úterý 25. dubna 2017

Tonda Pospíšil na Krajském půlmaratonu

Ani déšť neodradil běžce Krajského půlmaratonu od závodu

Areál Škodalandu v Plzni byl v sobotu 22. dubna 2017 dějištěm třetího ročníku rodinného běžeckého závodu Krajský půlmaraton, na který se zaregistrovalo téměř 1300 běžců. I přes nepřízeň počasí si závod, atrakce i dětské běhy užili všichni návštěvníci.

Také letos nabídl Krajský půlmaraton tři různé tratě. Na Krajské pětce závodilo 161 běžců, Krajskou desítku zaběhlo 169 závodníků a samotný půlmaraton téměř 600 milovníků běhu. V každé kategorii dle věku byli vyhlášeni vždy tři nejlepší, a to trojice mužů i žen. Nejlepším běžcem Plzeňského kraje mezi muži se stal Tomáš Eisner s časem 1h 13min 33s. Nejlepší běžkyní Plzeňského kraje mezi ženami byla Marcela Joglová s časem 1h 25 min 27s. První tři nejlepší ženy Plzeňského kraje a první tři nejlepší muži Plzeňského kraje si z rukou náměstka hejtmana Ivo Grünera převzali šek na 10 000 korun (1. místo), 5 000 korun (2. místo) a 3 000 korun (3. místo).