úterý 13. března 2018

Žákyně ZŠ Tlučná bodují ve florbalu


Dne 2. 11. 2017 se uskutečnil turnaj mladších žákyň ve florbalu. Pořadatelem byla jako už tradičně ZŠ Horní Bříza. Jednalo se o okresní postupové kolo. Jelikož v našich řadách jsou výborné hráčky TJ Tlučná a FBŠ Slavia Plzeň, tak jsme na turnaj odjížděli s očekáváním dobrého výsledku, případně nějaké té medaile. Výsledky však předčily očekávání. Dívky vyhrály všechny své zápasy se skóre 23:2 a skončily na prvním místě. Porazily děvčata ze základních škol Žihle, Dolní Bělá, Kralovice, Všeruby a Horní Bříza. Děvčata suverénně prošla turnajem v této sestavě:

Michaela Moravcová, Žaneta Davidová, Adéla Vildová, Barbora Hráchová, Kristýna Benešová, Kateřina Anna Pelíšková, Kateřina Ciblová, Milena Lendelová, Eva Hranáčová

První místo v turnaji zaručovalo postup do krajského kola, kde se měly střet-nout nejlepší týmy základních škol z celého Plzeňského kraje, které se konalo 14. 12. 2017 v Rokycanech. Už jenom pouhá účast byla pro školu velkým úspěchem, avšak my jsme byli odhodláni pokusit se udělat dobrý výsledek i na krajské úrovni. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, a to ZŠ Tlučná, ZŠ 33. Plzeň, Gymnázium Blo-vice, Gymnázium a SOŠ Rokycany, ZŠ Plánická Klatovy, ZŠ Zárečná Tachov, ZŠ a MŠ Bělá, ZŠ Jižní předměstí Rokycany. Po třech vítězstvích ve skupině jsme postoupili do semifinále z prvního místa. V semifinále nás čekala ZŠ a MŠ Bělá s jednou z nejlepších hráček turnaje. Po nerozhodném výsledku v základní hrací době přišly na řadu samostatné nájezdy, které měly rozhodnout o postupujícím do finále. Naše výborně chytající brankářka Eva Hranáčová za svá záda nepustila ani jeden nájezd a následný rozhodující postupový nájezd za náš tým proměnila Nikola Gorinová. Ve finále proti nám stál soupeř z Plzně, a to 33. ZŠ, jež měl ve svých řadách několik hráček z FBŠ Slavia Plzeň a zatím v turnaji dával hodně branek a přehrával soupeře výbornou kombinační hrou. Vyrovnané finále bylo ve znamení výborně chytajících brankářek obou týmů, nakonec 2 vteřiny před koncem Nikola Gorinová dala rozhodující gól a obrovská radost z vítězství mohla vypuknout naplno!

Sestava našeho týmu: Barbora Hráchová, Adéla Vildová, Kristýna Benešová, Nikola Gorinová, Apolena Mašková, Kateřina Ciblová, Žaneta Davidová, Milena Lendelová, Eva Hranáčová


Vítezství v turnaji znamenalo postup do boje o republikové finále, který se konal v Plzni v hale Lokomotivy 24. 1. 2018. Turnaje se zúčastnili vítězové jednotlivých krajů. Za Plzeňský kraj ZŠ Tlučná, za Jihočeský kraj ZŠ Tučapy a za Středočeský kraj ZŠ Loučeň. Po vítězství nad ZŠ Loučeň 3:2 a vítězstvím 6:1 nad ZŠ Tučapy jsme zaslouženě postoupili do republikového finále!

Vítězná sestava: Barbora Hráchová, Adéla Vildová, Kristýna Benešová, Nikola Gorinová, Apolena Mašková, Kateřina Ciblová, Žaneta Davidová, Milena Lendelová, Eva Hranáčová


Florbalová cesta turnaji začala v Horní Bříze a skončí 5. a 6. 4. 2018 v Uherském Brodě na republikovém finále.

Držte nám všichni palce.

Tomáš Vávra

Žádné komentáře: