čtvrtek 19. září 2019

Konec sezony u mladých hasičů


PLAMEN JE ZA NÁMI 
Jako každý rok se v květnu, konkrétně 24.-25.5 v obci Mrtník, konalo závěrečné kolo celoroční hry Plamen 2018–2019. Příjezd družstev byl v sobotu. Po nástupu a zahájení se rozběhl sled disciplín: štafeta 4 x 60 m, štafeta CTIF a požární útok CTIF. Z našeho sboru se zúčastnila 3 družstva – jedno v kategorii starších a dvě v kategorii mladších. Večer byl zahájen přebor jednotlivců v běhu na 60 m, pro nepřízeň počasí ale musel být, z důvodu bezpečnosti závodníků, zrušen. Druhý den družstva čekal zlatý hřeb soutěže, a to požární útok. Po skončení disciplíny byl slavnostní nástup a vyhlášení výsledků. Naše družstva obsadila: mladší – družstvo A 10. místo, družstvo B 15. místo z celkového počtu 25 družstev, starší – 12. místo ze 17 družstev. Od září nás čeká nový ročník této celoroční hry, ve kterém se budeme snažit splnit všechny uložené úkoly a naše letošní výsledky vylepšit.

JAK JSME SI TO UŽILI V ŽELEZNÉ RUDĚ? 
Letos jsme tradiční víkendový pobyt 14.6.–16.6. prožili v Železné Rudě ve skiareálu Samoty. Odjezd byl v pátek v 16 hodin vlakem. Po příjezdu se děti ubytovaly a odešly na večeři. Ráno po snídani všechny čekala prohlídka města a také návštěva výstavy v infocentru. Děti se seznámily s přírodou Šumavy a historií lyžování. Odpoledne nás čekal výlet na přírodní koupaliště Žabáky, kde jsme si užili krásný den u vody. Na večer nám zaměstnanci areálu připravili grilování, čekaly nás steaky a buřty. Po večeři si někteří zasportovali na tenisovém hřišti. V neděli nám počasí překazilo plány a my zůstali na ubytovně, kde jsme hráli hry a mladší děti sledovaly pohádky v televizi. Po obědě děti uklidily pokoje, sbalily si svoje věci, poděkovaly za služby a dobré jídlo a vydaly se na cestu domů. Všem se tento víkend líbil.
Alena Filipová

 foto: Mrtník - Markéta Špachmannová, Železná Ruda - František Vild

Žádné komentáře: