úterý 19. května 2020

Obce Tlučná a Vejprnice podepsaly smlouvu s ČSAD na 10 let


V pondělí 18. května 2020 proběhlo na obecním úřadě ve Vejprnicích slavnostní podepsání desetileté smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících k zajištění dopravní obslužnosti na linkách 55, 66 a N55.  Obce Vejprnice a Tlučná na základě průzkumu trhu vybraly jako nejvýhodnější nabídku stávajícího dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. 

V rámci celé zakázky ujedou autobusy zhruba 2,6 milionu km, přičemž částka, kterou obce zaplatí dopravci formou kompenzace za 10 let, činí necelých 97 milionů Kč.

Smlouva zahrnuje přepravu cestujících a zavazadel po dvou denních (55 a 66) a jedné noční autobusové lince (N55) v trase Plzeň-Vejprnice-Tlučná.

Obce pro zabezpečení dopravy mj. požadovaly autobusy pořízené nejdříve v roce 2020. Na podzim letošního roku se tak na uvedených linkách objeví zcela nové nízkopodlažní autobusy.  Základní obsluhu obstarají dva velkokapacitní autobusy o délce 18 metrů a čtyři vozy standardní délky.

Vozidla budou vybavena klimatizací, vnějšími i vnitřními elektronickými ukazateli, naváděcí soustavou pro nevidomé a v neposlední řadě bezdrátovou sítí Wi-Fi s bezplatným připojením k internetu pro cestující.

V autobusech bude nadále uznáván zvláštní tarif jízdného stanovený obcemi, rovněž předplatné Integrované dopravy Plzeňska (IDP). Kromě tradiční platby jízdného u řidiče v hotovosti nebo z čipové karty dopravce či Plzeňské karty bude nově možnost úhrady také pomocí bezkontaktní bankovní karty. 

Starosta obce Tlučná Mgr. Jan Opl k tomu říká: „Jsme velmi rádi, že se nám ve spolupráci s obcí Vejprnice podařilo zajistit pokračování provozu linky č. 55. Do Tlučné zajíždí včetně spojů vlaků Českých drah, ČSAD a linky č. 55 ve všedních dnech přes sto spojů, takovýto dopravní komfort má málokterá obec v našem kraji.“


zleva Mgr. Ing. Pavel Karpíšek, starosta Vejprnic; uprostřed Ing. Jaroslav Vejprava,
ředitel ČSAD autobusy Plzeň a.s.; vpravo Mgr. Jan Opl, starosta Tlučné

vizuály nových vozidel pro obce Vejprnice a Tlučná (nahoře 12m vůz, dole článkový 18m autobus)

Žádné komentáře: