pátek 19. března 2021

Členové SPCCH se v únoru zapojili do charitativního projektu

O projektu organizace Rozběháme Česko „Virtuální běh Valentýn“, který probíhal v týdnu od 10. do 17. 2. 2021, jsme se dozvěděli z relace Českého rozhlasu. Podpořit myšlenku: „Běháme a pomáháme aneb každý krok se počítá!“, zaujalo mnoho členů SPCCH Tlučná. Cílem je rozběhat, zvednout co nejvíce lidí z gaučů a zároveň pomoci těm, kteří to potřebují.

Protože není možné se společně vídat a limit byl stanoven na 5 km, tak běžet nebo ujít tuto vzdálenost mohl každý, kdekoliv a kdykoliv.

Tento projekt je charitativní, startovné 100,- Kč přispěje na dobrou věc. Příspěvkem organizace už podpořila např. ZOO v Plzni, Nadační fond Šance onkoláčkům, Pohádková zahrada (ekologický projekt na podporu týraných a opuštěných zvířat), Spolek Vlčí máky (tento spolek považuje za přirozené projevovat úctu a případně podat pomocnou ruku lidem, kteří pro naše bezpečí nasazují život), Autis Centrum (organizace, která poskytuje sociální služby lidem s autismem a jejich rodinám) a v neposlední řadě dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým – Světluška a mnoha dalším organizacím.

Odměnou nám byla nejen medaile, ale i pocit, že jsme svojí energií pomohli těm, kteří to potřebují.

Emilie Loužková a Marie Brodská

foto: Emilie Loužková, Jindřich Brodský, Karel Liška, Kateřina Škrábková, Miroslav Fait

Žádné komentáře: