úterý 28. června 2022

Taneční klub Tlučná a jeho mistrovská sezona


Je to neuvěřitelné, jsme MISTŘI MORAVY na soutěži Czech Dance Tour. Děti se skladbou Znala panna pána vybojovaly 1. místo v kategorii Latino Show na Mistrovství Moravy pořádaném Tanečním svazem ČR v neděli 8. 5. 2022 v Brně. Do Brna se sjelo na 92 choreografií. Konkurence byla veliká. Vyhlášení výsledků bylo velice emotivní. Všem našim tanečníkům včetně rodičů i trenérů se do očí nahrnula radost a zároveň slzy štěstí. Postoupili jsme na Mistrovství ČR CZDT do Prahy. Velká gratulace patří dětem a dík patří rodičům, kteří jeli s námi, pomáhali s účesy a fandili. Dětem cesta utekla rychle a příště by klidně jely i na Slovensko.

Úspěšná taneční sezona 2022
Děti získaly nespočet medailí a pohárů z mnoha soutěží. Kromě již zmíněného CZDT jsme se zúčastnili soutěže Taneční skupina roku s postupem na Mistrovství ČR TSR, MiA Dance Festivalu a nesmíme zapomenout na Festival tanečního mládí pořádaný Svazem učitelů tance ČR, kde oba dětské týmy získaly nominace na Mistrovství ČR SUT, které se bude konat v červnu v Praze. Tak nám držte palce, ať se zadaří.


Májový pohár
Po dvouleté pauze se nám podařilo uspořádat již druhý ročník soutěže Májový pohár, která se velmi vydařila. Viděli jsme několik pěkných vystoupení a nejlepší z nich bylo odměněno pohárem. Odměny nám hlídal náš zubatý klubový maskot jménem Evžen. Naši nejmenší tanečníci si zasoutěžili se skladbou Yahoda, prostřední tým se skladbou Trolíci a nejstarší tým se skladbou Znala panna pána.Tréninkový kongres SUT ČR
Dbáme i na vzdělávání našich trenérů, kteří vyrazili na víkendový taneční kongres pořádaný Svazem učitelů tance. V sobotu od rána probíhala intenzivní praktická výuka latinsko-amerických tanců a standardních tanců. Protančili jsme více než 10 hodin pod vedením profesionálních tanečních párů. V neděli jsme si rozšířili vědomosti o hudební skladbě a muzikalitě. Přínosem pro nás bylo i školení poroty, kde jsme se dozvěděli, jak porotci hodnotí výkony tanečníků a na co se zaměřují.


Mezinárodní den tance 2022
V pátek 29. 4. 2022 oslavil Taneční klub Tlučná, jako celý svět, Mezinárodní den tance. Byl to již druhý ročník, kterého jsme se s dětmi z Tanečního klubu spolu s jejich kamarády zúčastnili.

V rámci oslav tance se pořádá celorepublikový flashmob, který propojuje společnou choreografií všechny tanečníky v České republice. Autorem choreografie je tentokrát Lenka Nora Návorková, vítězka StarDance, která ji připravila na refrén známé písně Chci tančit od skupiny Mirai. Zbytek písně jsme pojali po svém a při tvoření se dobře pobavili.

Chci tančit!
Pro tancechtivé zájemce jsou u nás stále dveře otevřené. Rádi uvítáme nové členy od 3 do 99+ let. Přijďte se nezávazně podívat. Tréninky probíhají celý červen. Pište na info@tktlucna.cz nebo volejte na 732 833 303.

Rozpis tréninků, naše akce a fotografie z nich sledujte na www.tktlucna.cz
Brzy na stančenou!

Marie Zemanová
foto: Radovan Osoba

Žádné komentáře: