středa 13. prosince 2017

Fotbalový podzim


O slovo se hlásí zima, podmínky pro fotbal nejsou již ideální, takže můžeme bilancovat podzimní část soutěžního ročníku 2017/18.

V bojích o mistrovské body máme ve hře šest mužstev, což představuje jeden celek dospělých a pět mládežnických.

Mužstvo mužů v I. B třídě mělo po předvedených výkonech a výsledcích v přípravných utkáních asi větší ambice než je 11. místo. Po odehraných 13 kolech děsí hlavně tři drtivé porážky 0:7 v Třemošné, Rakové a doma s mužstvem Plas. Častá zranění, řada mladých hráčů, zatím bez patřičných fotbalových zkušeností, i některé ne úplně stoprocentní výkony tak limitují naše umístění. Když k tomu připočteme těžký los na začátku soutěže, je výsledek takový, jaký je. Máme ovšem naději se zlepšit, protože rozdíl mezi mužstvem na sedmém až třináctém místě je pouze 6 bodů.

Družstvo dorostu hrající krajskou soutěž mělo začátek soutěže velice dobrý, ale postupně ztrácelo páru, výsledky nebyly již tak dobré a tomu odpovídá umístění ve druhé polovině tabulky – 8. místo. Problémem je úzký kádr hráčů, ale to platí i pro ostatní mládežnická družstva.

Mladší žáci navazují na výkony z předešlých let, kdy vládli tabulce. Po polovině soutěže jsou zatím na druhém místě, protože jim vyrostli zdatní konkurenti v celcích Stodu, Kozolup a Třemošné. Rozdíl mezi těmito celky v tabulce je pouhý bod, jaro bude z pohledu umístění ještě hodně dramatické.

Starší přípravka zlepšila svoji výkonnost proti loňské sezoně. Výsledkově se zvedli, svádějí vyrovnané souboje s těmi nejlepšími celky, prohráli pouze dvakrát, a tak jsou zatím na třetí příčce.

Mladší přípravka naopak vyhrála jednou a patří jí poslední příčka průběžné tabulky. U těchto „špuntů“ zatím o umístění nejde.

Na závěr jsem si nechal družstvo starších žáků, u kterého se zastavím trochu podrobněji a využiji hodnocení trenéra Pavla Kouřila. Kluci s přehledem vyhráli okresní soutěž a postoupili do soutěže krajské. Nevěděli, co mají od vyšší třídy očekávat, jakou úroveň bude soutěž mít, neznali ani soupeře. Po podzimní části je možno říci, že soutěž je náročná, hraje se čtyřkolově, to znamená, že na podzim odehráli 14 zápasů. Po prvních čtyřech kolech byli na prvním místě, zahájili velice dobře, dařilo se jim jak kombinačně, tak i střelecky. Slabinou je úzký kádr, na což celek doplatil v případě nemocných či zraněných hráčů. Nebylo tak zbytí a museli pomoci hráči mladšího celku  - a vedli si dobře. Stejně tak vypomáhají borci starších žáků kamarádům v dorostu.

Je potřeba všechny pochválit, jak podzim zvládli. Byly i zápasy, které odehráli v 11 nebo 12 lidech, navíc proti fyzicky vyspělejším soupeřům. Podzimní část končí celek na krásném 3. místě. Mnohem více, ale těší předváděná hra. Ve většině zápasů byli fotbalovější a kombinačně lepší než soupeři. Je vidět, že kluky fotbal baví. Chtělo by to ještě vyvarovat se zbytečných školáckých chyb.

Zimní příprava začne druhým lednovým týdnem a kluky čeká i soustředění. Za dobré výsledky navrhneme družstvo starších žáků v rámci ankety „Nejlepší sportovec a kolektiv okresu Plzeň-sever za rok 2017“ do kategorie kolektiv mládeže.

Závěrem bych rád poděkoval všem za obětavou práci v roce 2017, kterou odvedli pro oddíl kopané, a všem lidem dobré vůle popřál šťastné a veselé Vánoce a do nového roku 2018 pevné zdraví, pohodu a trochu toho pokakaného štěstíčka.

Jaroslav Netrval

Žádné komentáře: