pátek 15. března 2024

Fotbalové jaro přede dveřmi

Soustředění - Sycherák

Jarní část fotbalového ročníku 2023/24 své brány otevřela pro „A“ mužstvo druhou březnovou sobotu, aby po čtrnácti dnech následovala soutěž „B“ mužstva a všech mládežnických celků.

Zimní příprava skončila, i když snad pouze názvem, protože počasí připomínalo teplé jarní dny.

Všechna tlučenská družstva se pilně připravovala od začátku ledna. Přípravky a žáci využívali tělocvičnu, ostatní pak trénovali venku na hřišti. Byla-li příprava úspěšná, ukáží následující tři měsíce.

„A“ mužstvo absolvovalo poslední lednový týden čtyřdenní soustředění, které vám přiblíží v několika větách trenéři Michal a Míra Vašákovi: „Na zimní soustředění, které jsme absolvovali od 25. do 28. 1. 2024, jsme odjeli stejně jako v loňském roce na Sycherák. V okolí penzionu kluci naběhali dostatek kilometrů v přípravě na jarní část sezony. K dispozici jsme měli posilovnu a několikrát jsme využili i 5 km vzdálené hřiště s umělou trávou v Bělé nad Radbuzou. Celkem se zúčastnilo 19 hráčů včetně dvou trenérů a předsedy oddílu Petra Němce. Vše proběhlo v pokojné atmosféře, ve večerních hodinách se tradičně utužoval kolektiv. Poděkování patří personálu penzionu, který se o nás výborně staral, ve všem nám vyšel vstříc a rádi se tam budeme vracet.“

V rámci přípravy sehrálo „A“ mužstvo tři přátelské zápasy a jeden pohárový, všechny na hřištích s umělým povrchem. První zápas přinesl vítězství v Rokycanech s místní rezervou 4:2, následující týden zvítězilo ve Stříbře 1:0 a v další přípravě podlehlo 1:3 celku ze SRN.

Ve Stříbře jsme odehráli i II. kolo poháru PKFS s celkem Úněšova a vítězstvím 3:1 jsme postoupili do čtvrtfinále, tedy mezi 8 nejlepších celků PKFS v této soutěži. Další zápas nás čeká v polovině dubna – 17. 4. 2024.

První ostrý zápas na našem perfektním zeleném pažitu jsme odehráli v sobotu 9. března., když jsme přivítali celek z města zápalek Sušice. Tento zápas nám nastavil výkonnostní zrcadlo, protože jsme dostali krutou ránu. Běhavějšímu a bojovnějšímu družstvu jsme podlehli jednoznačně 0:5. Máme o čem přemýšlet, jelikož výkon nebyl dobrý. Je co napravovat. Nebude to ale vůbec jednoduché, čekají nás další silní soupeři. Nezbývá než se semknout, hodit tento výsledek za hlavu a ukázat, že fotbal jsme nezapomněli.

Jaroslav Netrval

Žádné komentáře: