neděle 23. června 2024

ŠIKOVNÉ DĚTI TANEČNÍHO KROUŽKU TJ TLUČNÁ

O pohár města Klatov

Dnešní článek začnu velkým poděkováním dětem za VELMI ÚSPĚŠNOU taneční sezonu 2023–2024.

Tato sezona byla snad nejvíce složitá za mé dlouhé působení v tanečním kroužku. Za nedostatečným trénováním byla velká nemocnost dětí, neúplný trenérský tým a tři měsíce nedostatečný prostor na trénování. Ale i za ten děkujeme Pavlu Síbalovi a Janě Šleglové, kteří nám umožnili trénovat v prostorách čoudu.

I přes tyto překážky děti byly moc šikovné a na soutěžích úspěšné.

Diplomy a poháry

Na první soutěž jsme vyrazili v letošní sezoně až 13. 3. do Zruče na Soutěž pohybových skladeb, kterou organizuje škola. Soutěže se zúčastnila jen sestava Welcome party, která si vytancovala 3. místo.

Další zastávkou byla soutěž O pohár města Klatov 23. 3., kde naše dvě choreografie soutěžily ve FREESTYLE. Choreografie Kominické štěstí soutěžila ve věkové kategorii MINI DĚTI – z počtu 4 týmů si naši kominíčci vybojovali ZLATO. Ve věk. kategorii JUNIOŘI naše slečny s Welcome party byly rovněž moc úspěšné, porazily 3 týmy a oslavovaly ZLATO. Radost z dvojnásobného zlata jsme měly i my trenérky a šťastní byli i rodiče. Z Klatov se do Tlučné vezly dva krásné zlaté poháry.

Namlsaní medailemi jsme měli před sebou v dubnu tři taneční soutěže.

Jako první 6. 4. Děti v akci v Praze Chodově. Na tuhle soutěž jezdíme již řadu let, děti se na ni strašně těší, protože každá choreografie dostane ke svému umístění i výborný velký chodský koláč. Kominické štěstí i Welcome party se ve své věkové kategorii umístily na 2. místě.

Naše choreografie navštívily Prahu opět 25. 4. na soutěži CSH ve školách. Tato soutěž má kategorii MŠ, do které naše dětičky patří. Jelikož by v této kategorii byly samy a nebyla by to žádná soutěž, žádný adrenalin, přihlásila jsem děti do starší kategorie. Tak naši malí kominíčci měli soupeře, kterého porazili, a Kominické štěstí se mohlo opět chlubit ZLATEM. Starší děvčata odtancovala svoji sestavičku Welcome party také moc hezky, ale bylo to ve velké konkurenci jen na medaili bramborovou.

Semifinálové kolo MiA Dance festival se konalo 27. 4. v Plzni. Obě sestavy soutěžily v kategorii ORIGINÁLNÍ DYNAMIC. V naplněné hale Lokomotivy byla úžasná atmosféra. Děti se drobet zalekly konkurence, ale jakmile začaly tancovat, tréma z nich spadla. Svou choreografii Kominické štěstí si mladší holčičky a jeden chlapec moc užili, byli šťastní, že to mají za sebou a že se jim tanec moc povedl. A tak to nemohlo dopadnout jinak, než že ohromili porotu, porazili velkou konkurenci a do TK TJ Tlučná se vezlo opět ZLATO ze souboje 4 týmů.

Semifinále MiA Festival - kominíčci

Zahanbit se nenechala ani starší děvčata se sestavou Welcome party a ZLATO do Tlučné zdvojnásobila. Děvčata se do děje své choreografie tak opřela, že podala fantastický výkon, tím oslnila porotu a porazila tři soupeře. Na semifinále jsme sice vybojovali dvě krásná zlatá umístění, ale postupový klíč na finále je neúprosný a postup si z Plzně vezli jen kominíčci. Welcome party nedosáhla počtu bodů na postup do finále. Ale děvčata jsou bojovnice, a tak si pro postup jela na další semifinálové kolo, které se uskutečnilo v Praze 11. 5. Tady obsadila 3. místo s dostatečným počtem bodů a mohla se těšit na společnou výpravu s kominíčky na FINÁLE MiA Dance Festivalu.

Semifinále MiA Festival

A tak jsme se na ten velký den připravovali s velkým nasazením při trénování, ale ta nemocnost nás pořád pronásledovala.

Na velký den do hlavního města na INTERNATIONAL DANCE CHAMPIONSHIP FINALS Mia Festival vyrazil autobus plný nedočkavých dětí a jejich fandící skupinka rodičů. Mladší dětičky jely se svými rodiči auty. Dálnice byly ucpané a než jsme se všichni sešli, stoupal adrenalin a já byla značně nervózní, jestli všichni stihnou v daný čas dorazit.

Finále jsme si užívali v prostorách velkého sálu Lucerny – jak to na finále bývá: obrovská konkurence, hodně soutěžních týmů, plno rodičů a diváků. Přípravy na vystoupení vrcholily, oblékání do kostýmů, líčení, příprava rekvizit. Nervozita se stupňovala s každou minutou před vystoupením.

Jako první na pódiu vystoupila starší děvčata WELCOME PARTY. Jelikož děvčat v sestavě je 28, měla co dělat, aby se na pódium vešla. A já trnula, aby některá nespadla dolů a nezranila se. Vše dobře dopadlo a děvčata se umístila na 3. místě.

KOMINICKÉ ŠTĚSTÍ na finále dorazilo na poslední chvíli a v oslabení dvou děvčat. Na choreografii to vůbec nebylo znát, že jim někdo chybí a že si kominíčci nevyzkoušeli ani taneční plochu. Přijeli, převlékli se, nalíčili, vběhli na pódium, odtančili a vše proběhlo tak rychle, že se prckové nestihli ani rozkoukat.

Na vyhlášení jsme byli všichni včetně rodičů hodně nervózní a napjatí, jak to dopadne. Děti natěšeně, ale i drobet nervózně, čekaly. Vyhlásili 5. místo…4. místo…3. místo a my pořád stáli v hloučku, drželi se za ruce a byli v očekávání. Moderátorka vyhlášení pěkně napínala. A teď vyhlásila to krásné 2. místo, které zaslouženě patřilo našim krásně ušmudlaným kominíčkům. Děvčátkům a chlapci se rozzářil úsměv a na jejich černých kostýmech se vyjímala krásná STŘÍBRNÁ MEDAILE z VELKÉHO FINÁLE doprovázená slzičkami štěstí.

Finále MiA Festival

V našem kroužku pro velkou nemocnost neproběhly naše tradiční akce jako je Maškarní vánoční show a Velikonoční nadílka. Tyto akce dětem vynahradíme na tradičním víkendu v červnu. Doufám, že se všichni zúčastní a spaní v tělocvičně se spoustou her, soutěží a tancováním si užijeme.

Na závěr bych chtěla poděkovat nejen dětem a rodičům za skvělou celoroční spolupráci, ale hlavně velké díky tatínkovi a hlavně babičce Rozárky za krásné rekvizity, které vytvořili pro kominíčky.

Velké díky Tělovýchovné jednotě Tlučná za podporu nejen finanční.

S přáním krásných dní všem Tlučeňákům

za TK TJ Miluše Petráková

Žádné komentáře: