středa 17. prosince 2014

Ježíšek nadělil hasičům v Tlučné o trochu dřív

Převzato z webu Krimi- Plzeň         Tuto sobotu s úderem 13. hodiny upozornila slavnostní fanfára všechny přítomné hosty, že nadchází ten dlouho očekávaný okamžik zahájení slavnostního ceremoniálu u příležitosti předání nové hasičské techniky tlučenským hasičům.

         Je tomu již úctyhodných 33 let, kdy do hasičské zbrojnice v Tlučné dorazilo zcela nové hasičské vozidlo DA 12 – A 30 K. Zub času a řada obtížných zásahů včetně povodní se nezvratně podepsala na této technice a tlučenští hasiči společně s vedením obce byli nuceni tuto nastalou situaci řešit. Byla to dlouhá a trnitá cesta, na jejímž konci se zrodilo zcela nové zásahové vozidlo CAS 20 – M2R na podvozku značky MAN TGM 13.290 4×4 BL.

         Jednotka SDH Tlučná je v plošném pokrytí jednotkami PO v Plzeňském kraji zařazena do kategorie JPO III / 1 a každoročně zasahuje u zhruba 20 mimořádných událostí nejrůznějšího druhu. Sbor dobrovolných hasičů v této obci byl založen již v roce 1905 a v příštím roce oslaví 110 výročí svého založení.

         Celou akci doprovázela a svým vystoupením zpestřila i instrumentální hudební skupina Josef ŠVEJK a C. a k. ŠRAML. Vzhledem k datu založení tlučenského sboru Švejk prohlásil „To dá rozum vašnostové, že nebejt císaře pána, tak tu hasiči nebyli “.

Žádné komentáře: