středa 16. srpna 2017

Nově vyznačená cyklotrasa a další novinky

 


Pokud jste příznivci cyklotoulek, pak vám jistě neuniklo, že naší obcí nově prochází cyklotrasa č. 2300, která nese název Vejprnice-Plešnice. Trasa byla vyznačena díky dotaci Plzeňského kraje ve spolupráci s mikroregionem Radbuza a je součástí záměru budovat a značit nové cyklistické komunikace navazující na nadřazenou síť cyklostezek.

Mezi dalšími rozpracovanými projekty, které se přímo týkají naší obce, pak nechybí zamýšlená trasa Plzeň-Vejprnice-Tlučná, která má sloužit cyklistům i pěším. V současné době pokračují přípravy této akce a probíhá výkup potřebných pozemků.

Vedení obce nezapomíná ani na podporu ostatních sportovních aktivit a pravidelně zajišťuje úpravy sportovních ploch a dětských hřišť. Příkladem může být nedávno opravené hojně využívané hřiště v parku, které bylo doplněné o nové hrací prvky. K revitalizaci se připravuje také dětské hřiště v sídlišti, na které by obec ráda získala dotaci od firmy ČEZ.

Michala Mathauserová

foto: Václav Lintner, Jan Opl

Žádné komentáře: