středa 15. června 2022

Pohár rozhlasu

Na atletickém stadionu v Nýřanech se opět konalo okresní kolo tradičního, tentokrát 53. ročníku, Poháru rozhlasu, který je nejtradičnějším atletickým školním závodem.

Naše škola vyslala dvě družstva, a to starší žáky 8. a 9. tříd a také starší děvčata, též z 8. a 9. třídy.

Soutěžilo se v disciplínách běh na 60 m, 800 m, 1500 m, vrh koulí, skok daleký, skok do výšky a štafeta 4x 60 m.

Naši žáci se umístili v jednotlivých disciplínách na předních místech. Ve skoku do dálky obsadily Barbora Stulíková a Kateřina Lišková 3. a 4. místo. Jan Kouba se umístil na 4. místě. Ve skoku vysokém získali Kateřina Lišková 3. a Jakub Kolman 4. místo.

Nejúspěšnější byli naši žáci v běžeckých disciplínách.

Na 60 m obsadil Filip Soukup 3. a na 1500 m Jakub Kolman 2. místo. Děvčata se umístila ještě lépe, když běh na 60 m i na 800 m vyhrála Anna Hocká. Kateřina Ciblová skončila v obou disciplínách na 3. místě.

V celkovém součtu výsledků nakonec naši chlapci skončili na krásném 3. místě a zaslouženě si odvezli bronzové medaile.

Našim děvčatům jednotlivá umístění nakonec vynesla úžasné 1. místo. S celkovým ziskem 4450 bodů poprvé v novodobé historii naší školy vyhrála děvčata Pohár rozhlasu a tím si zajistila postup do krajského finále.

Medaile pro naši školu vybojovali naši reprezentanti v následujícím složení:

Chlapci – Jan Kouba, David Pečený, Filip Soukup, Jakub Jíra, Jakub Kolman, Matyáš Míčko, Jan Kalivoda a Michal Karpíšek

Děvčata – Kateřina Ciblová, Adéla Cihlářová, Karolína Görnerová, Anna Hocká, Nicol Baumrukrová, Kristýna Kuhnová, Kateřina Lišková, Barbora Stulíková, Amálie Mrázková a Karolína BartošováŽádné komentáře: