čtvrtek 15. září 2022

Co dělají hasiči v létě?


Poslední květnový den byla naše jednotka požádána jedním z obyvatelů o kontrolu plynové přípojky v ulici Československé armády, kde mělo docházet k úniku plynu. Situace se potvrdila, a proto byla na místo přivolána i jednotka profesionálních hasičů z Nýřan.

Červen se udál bez jediné ostré události. Vidět jste nás mohli na oslavách obce, kde jsme celý den prováděli statickou ukázku techniky. V odpoledních hodinách jsme pro děti vytvořili oblíbenou pěnu. V průběhu měsíce jsme se také věnovali výcviku a údržbě svěřené techniky.

Průběžně obnovujeme i výstroj všech členů jednotky. Všichni obdrželi pracovní stejnokroj PS II. a nová zásahová trička. Přibyly i speciální odlehčené přilby, které jsou využívány především u technických zásahů. Někteří členové jednotky mají nové zásahové přilby.

Prázdninové měsíce pro nás znamenají povětšinou více událostí, a ani letos tomu nebylo jinak. V červenci jsme zasahovali celkem čtyřikrát. Vyjížděli jsme k požáru lesa do Kamenného Újezdu, dále k požáru propanbutanové lahve u pouťového stánku v Nýřanech a k požáru popelnice v Palackého ulici v Tlučné. Byli jsme povoláni na likvidaci sršního hnízda u alergického občana. Dvakrát jsme zalévali lesopark a jednou jsme provedli nouzové zásobování užitkovou vodou. Při oslavách místních fotbalistů jsme byli přítomni jako zdravotní dozor.

V srpnu jsme vyjížděli k požáru pole s obilím u Líní. Na místo bylo vysláno hned několik dalších jednotek a zasažená plocha byla odhadem 2 ha. Podruhé jsme zasahovali opět u požáru pole u Myslinky. Byl zde rovnou vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a zasažená plocha i s malou částí lesa byla odhadem 1 000x500 m.

Následující týden jsme vyjeli k likvidaci smrku padlého na garáž V Rybníčkách. Další 2 události měly spojitost s prudkým deštěm dne 19. 8. Ve večerních hodinách jsme byli vysláni k odstraňování naplaveného bahna a vody do garáže na Hlavní ulici a druhý den k čerpání vody ze zatopeného sklepa v ulici Julia Fučíka. Dvakrát jsme asistovali při letním kině jako zdravotní dozor.

Obecním úřadem jsme byli požádáni o zalévání lesoparku a také jsme provedli nouzové zásobování užitkovou vodou.

Během psaní tohoto článku chybělo do konce prázdnin ještě deset dní, tak doufáme, že jste si zbytek prázdnin užili a nemuseli jste využít našich služeb.

Vojtěch Kolář

foto: členové jednotky

1 komentář:

125vfuc37o řekl(a)...

If you’re uncertain about which betting website begin out|to begin} with, 카지노게임 then look no additional than BetMGM. They boast a rising vary of sports to bet on, with sturdy odds and plentiful reside streaming broadcasts. To get started, gamers are encouraged to obtain their desired Android or iOS powered app forward of registration.