středa 22. března 2023

Zimní fotbalové okénko TJ Tlučná

Naši nejmenší

Fotbalová školička se pravidelně scházela každou středu od listopadu do konce února v místní tělocvičně, kde hráči zábavnou formou pilovali pohybové a fotbalové dovednosti. Samozřejmě nesměl chybět oblíbený fotbálek malých forem (3 + 0 nebo 2 + 0). Pomyslnou třešničkou na dortu byla pro kluky účast na turnaji mini přípravek (roč. 2016) pořádaném Teamem JRT Sport, kde naši „mušketýři“ sehráli celkem 8 utkání po 14 minutách. Pokud by se vyhlašovalo konečné pořadí, obsadili bychom krásné třetí místo. V této kategorii jde primárně o radost ze hry, povedené kličky a vstřeleného gólu. Bravo, kluci, jen tak dále…

Trenér: Tomáš Rada

Fotbalová školička - Turnaj mini přípravek v Plzni
 

Kategorie přípravek

Mladší přípravka

Mladší přípravka - turnaj ve Štáhlavech
se rozloučila s podzimní částí sezony 21. 10. 2022 těsným vítězstvím nad týmem dívek z Vejprnic. Zimní přípravu jsme zahájili od listopadu 2022, kdy jsme pravidelně každé úterý navštěvovali tělocvičnu 15. základní školy Plzeň ve Skvrňanech, a to až do poloviny března 2023. V průběhu přípravy hráči reprezentovali náš klub na několika zimních halových turnajích. Štáhlavy 9. 11. 2022, soupeři: Blovice, Zruč, Žákava A, B, Rapid Plzeň, Raková, St. Plzenec, 5. místo, nejlepším hráčem turnaje se stal náš „el capitano“ Adam Hess. Stod10. 12. 2022, soupeři: Radkovice, Stod, Nýřany, 2. místo, nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen tlučenský „goalkeeper“ Matyáš Němec. Tlučná – 21. 1. 2023, soupeři: Nýřany, Vejprnice dívky, Blatnice, 1. místo, k ocenění nejlepšího střelce turnaje se prostřílel s celkem 11 góly náš „schutter“ Tobiáš Mach. Sportovní hala města Plzně – 26. 2. 2023, soupeři: 2x FCVP, SK Petřín Plzeň, SK Smíchov, TJ Přeštice, 3 místo. Nýřany – 4. 3. 2023, soupeři: Nýřany, Zbůch, Líně, ocenění za osobnost turnaje převzal náš „spielmacher“ Jonáš Krippner. S výsledky na turnajích jsme spokojeni, všichni hráči podávali skvělé výkony. Vyjma jednoho turnaje byl vždy individuálně oceněn hráč Tlučné, a ještě větší radost máme z toho, že to byl pokaždé někdo jiný a v jiné kategorii.

Mladší přípravka - turnaj Sportovní hala Plzeň
Mladší přípravka - turnaj v Nýřanech

Mladší přípravka - Štědrý den
Jelikož máme dobrou partu, do které nepochybně patří také rodiče hráčů a skalní fanoušci, rozhodl se jeden z tatínků (T. Mach) uspořádat vánoční zápas přímo na Štědrý den v místní tělocvičně, kdy si zahráli spolu, ale také proti sobě naši hráči a jejich rodiče.

V průběhu zimní přípravy byli někteří hráči (roč. 2014) pozváni na regionální výběrový trénink pod záštitou FCVP, který se uskutečnil na umělé trávě stadionu Josefa Žaloudka. Pokud si kluci udrží svoji výkonnost, budou v regionálních výběrových trénincích pokračovat po zbytek této sezony.

Hráči mladší přípravky 24. 2. 2023 převzali na společenské akci pořádané Českou unií sportu „Nejúspěšnější sportovec roku“ v KD v Nýřanech ocenění za nejúspěšnější sportovní kolektiv okresu Plzeň-sever.

Mladší přípravka Vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku
 

Ještě, než sehrajeme první mistrovské utkání jarní časti této sezóny v Líních (31. 3. 2023 od 17:00), hráči změří svoje síly na dvou nedělních pláckových trénincích na hřišti s umělou trávou Senca Doubravky s týmy SSC Bolevec, SK Petřín Plzeň, Senco Doubravka a TJ Slovan Spoje.

Věříme, že kluci v průběhu zimní přípravy získali nové dovednost, které je posunuly v jejich fotbalové cestě o pár krůčků vpřed.

Trenéři: Petr Němec, Martin Seidl

Starší přípravka. Po ukončení úspěšné podzimní části soutěže jsme po týdenní pauze ihned zahájili halovou zimní přípravu. Zázemí jsme po chvíli hledání nakonec našli v malé ale dostačující tělocvičně na 15. ZŠ Plzeň ve Skvrňanech. Kromě rozvoje fotbalových dovedností a atletických schopností jsme do každotýdenního tréninku mohli zařadit různá gymnastická cvičení a rozvíjet tak prvky obratnosti, hbitosti nebo rovnováhy, což je také velmi důležitá součást fotbalové všestrannosti.

Starší přípravka - turnaj v Rokycanech
V neděli 4. 12. 2022 jsme se zúčastnili jediného halového turnaje v Rokycanech, kde jsme sehráli spoustu kvalitních zápasů. Sice jsme skončili předposlední, ale z většiny vyrovnaná hra nám alespoň ukázala, na čem přes zimu zapracovat a v čem se zlepšit.

Za zmínku také stojí, že do výběru Plzeň-sever ročníku 2012 se dostali 2 naši hráči, Richard Baumruk a Marek Kunst. Ti přes zimu absolvovali několik výběrových tréninků, Ríša v konkurenci ligových týmů halový turnaj na Lokomotivě v Plzni a oba reprezentovali na turnaji výběrů Plzeňského kraje ve Skalné u Chebu. Oba naši hráči byli důležitou součástí výběrového týmu a rozhodně tlučenskému fotbalu ostudu neudělali, spíše naopak.

Dne 24. 2. 2023 proběhlo v Nýřanech vyhlášení nejlepších sportovců okresu Plzeň-sever, kde byl oceněn náš nominovaný hráč Richard Baumruk. O to víc nás mrzí fakt, že Ríša už nebude od jara naším hráčem, protože přestoupil do týmu FC Křimice. Nezbývá nám nic jiného než mu popřát mnoho dalších sportovních úspěchů.

Zimní příprava vrcholí a začátek jarní části sezóny se nám kvapem blíží. Starší přípravka zahajuje 1. zápas v pátek 31. března od 17:00 hodin na hřišti v Líních. Přijďte nás podpořit.

Trenér: Petr Kunst

Žákovská kategorie:

Po zimní přestávce jsme se sešli na prvním tréninku 22. 1. 2023 v místní tělocvičně, která byla k dispozici každou neděli. Venkovní tréninky na fotbalovém hřišti začaly v březnu, kdy to pomalu začalo dovolovat počasí, a to 3x týdně. V nové sezoně nás potkala ztráta dvou hráčů, kteří přestoupili do jiných klubů, ale také příchod dvou nových hráčů. První mistrovské utkání okresního přeboru mladších žáků jsme odehráli 19. 3. 2023 s týmem Horní Břízy u nás na hřišti v Tlučné. Srdečně vás zveme do naší „fotbalové arény“ i na další zápasy.

Trenér: Jaroslav Řáha, Josef Traxmandl

 

Mladší žáci

Dorost

Na prvním tréninku jsme se sešli již 20. 1. 2023. Poté jsme sehráli 1. přátelské utkání s dorostem Vejprnic na tamní umělé trávě (vítězství 10:7). Tréninky na jarní část sezony 2022-23 jsme naplánovali od 2. 2. 2023. Scházíme se v hojném počtu dvakrát týdně, trénujeme v domácích podmínkách na našem hřišti. 12. 3. 2023 jsme sehráli 2. přátelské utkání na umělé trávě v Plzni proti dorostu Klášteru (vítězství 10:2). Třetí přípravné utkání sehrajeme opět proti dorostu Vejprnic (26. 3. 2023), což bude generálka před našim prvním mistrovským utkáním. Jarní část sezony začínáme na domácím hřišti v neděli 2. 4. 2023 od 14: 00 hod. proti celku Mladotic. Všechny Vás srdečně zveme.

Trenéři: Vladimír Vašák, Jaroslav Stauber

Muži A tým

 Po vydařeném podzimu jsme přípravu na jarní část zahájili koncem ledna. Trénovalo se 2–3x týdně, kdy jsme využili i tlučenskou tělocvičnu. Od 23. do 26. 2. jsme absolvovali v počtu 20 hráčů a 2 trenérů soustředění na Sycheráku. Dopolední tréninky probíhaly na umělé trávě v Bělé a odpolední nabírání kondice v okolí penzionu Sycherák (majitel Karel Rada – vicemistr Evropy 1996). Po odběhání potřebných kilometrů byla ještě k dispozici posilovna, kde denní tréninková porce končila. Poté už se tzv. tužila parta. Také jsme v rámci soustředění sehráli přátelský zápas ve Stříbře, proti tamní rezervě, s výsledkem 2:2 (Škoda M. 2x). Po soustředění jsme ještě odehráli 2 přípravná utkání, Dobřany 3:3 (Sadílek J., Novák R., Motlík M.) a v generálce s mužstvem Furth im Wald 1:6 (Motlík M.). I přes debakl v generálce věřím, že jsme dobře připraveni na jarní část a určitě se pokusíme udržet v popředí tabulky. Rád bych pozval všechny příznivce tlučenského fotbalu na naše domácí zápasy.

Trenér: Michal Vašák

A tým - soustředění Sycherák

Žádné komentáře: